25 Nis 2011

Saçma Sapan Şeyler...

- Dolar, Euro, birleşik bilmemne endeksi.
- Hava sahası - Kara suları - Sınırlar
- Milli gaza gelmeler, ırksal böbürlenmeler.
- Milyonlar kazanıp bi çimenlikte top koşturan futbolcular ve cebinde 10 TL ile maçlara gidip ağlayan / havalara zıplayan taraftarlar bi de takım elbiseli , puro/viski sever loca sahipleri + saatlerce pozisyon tartışan futbol yorumcuları.
- Dizi izlemediğini böyle gerim gerim gerilerek beyan edince Proust'un Kayıp Zamanın İzinde'sini okumuş gibi göründüğünü sanmak.
- Politik görüşü AKP'den nefret etmekten ibaret olanlar.
- Tatile giderken valize bi güzel doluşan kıyafetlerin dönüşte bi türlü sığışamaması.
- Evlenince boyu uzadı sanıp kasım kasım kasılan kadınlar.
- Evli çiftlerin herhangi bir sıkıntısına şahit olunca ''ah aman iyi ki evli değilim'' diye kendi kendine övünen bekarlar. ( bekarların da nice çöküşlerini, krizlerini gördük ama şişinmedik biz)
- Astrolojik kılıflar ( eveett şimdi birlikte Jüpiter'e biniyoruz:)
- Her türlü bireysel sıçışı evrensel ümitlerle donatmak ve olan herşeyi daha daha hayırlı bir üst olayın vuku bulacağıyla ilişkilendirmek ( sevgiliniz sizi terk mi etti? Demek ki daha iyisi gelecek evrenden:) acil şifalar diliyorum bu kozmikcanlara. Dünya ne halde zerre farkında mısınız? Meşgul etmeyin dilek. Bu kadar evren-kosmos muhabbetinden sonra yüreğinizden sadece koca ve para gibi bencilliğin daniskası dilekler geçmesi de ayrıca tuhaf.
- Çimlere basılmaz uyarısı ( şöyle Camış gibi yayılamayacaksam neyliyim çayırı çimeni)
- Cebi üç kuruş para görüp, havalı kartvizi olunca keli/göbeği/sararmış dişleri/kıro kişiliği görünmez oldu sanıp bana kız mı yok pozuna bürünen herifler. - Üç kuruş menfaat için uyuz uyuz adamları'' ah bi boşatsam şunu, beni alsa ben de Ulus'ta sitede otursam, hayatım kurtulsa'' diye hayallenip bu adamları poh poh pohlayan kadıncıklar.
- Her istediğimi yemem ve kilo almam ( saçma ama bu hem de haksızlık, tabikisi de kendi istediklerimi yiyeceğim, alla alla ya:)
- Ispanaklı böreğin, profiterolün Haydi Kulum fiziğimi sabote etmesi:)
- Sinema gibi en çıtsız en ''bir ki üç tıp'' olması gereken mekanda en patırtılı yiyecek olan mısırın yenmesi.
- Milletçe 6 daireli bi apartmanı bile birbirimize düşmeden, vesveye vermeden yönetemeyen bizlerin sokaktaki insanın ta kendimiz olduğunu unutup, soyut bi devlet kavramı yaratıp oradaki temsilcilere bakıp bakıp 'cık cık ' dememiz.
- Meclisi uzay mekiği sanmamız. ( ceylan derisi koltukların üzerinden bildiriyorum ki vekiller de uzaylı değil bağrımızdan kopan insanlar)
Isırdığımız çöreğin bütün kalmaması.
- Kadınların kendilerinden ayrılan her adamın arkasından '' bana aşık oluyordu , korktu, işte kaçtı bıdı bıdı'' yapması.
- Benim dünyanın en güzel topuzunu evde temizlik yaparken rastgele saçıma iliştirdiğim toka ile yapmam. mühim zamanlarda zinhar becerememem, tutturamamam.
- Köşe yazarlarının bazılarının yazamaması.
- Şarkıcıların bazılarının şarkı söyleyememesi.
- Uçan adam Sabri'nin uçamaması:)

Hiç yorum yok: