4 Tem 2010

facebook şıftırtmaları

Aysegul Mavi

"Öyle bir yerin düşünü gördüm ki: İnsanlar, sabah uyandıklarında hala hayatta olduklarını farkedip, günaydın demeden önce birbirlerini öpüyorlardı" Küçük İskender

Herve Marius Abajoli :
ahh küçük iskender: "Aşk Lazım Partisinde herkes kendi yalnızlığını örgütler" di mi maviciğim:)))

Aysegul Mavi :
Kumdan köfte yapar ya da.. Çocukluğum geldi, annem de şeftali soysun sahilde

Sezi Kalkavan :
Kanlıca yoğurdunun tadını değiştiren zaman neye iyi gelmektedir?

Aysegul Mavi :
Herşeyin tadı değişti, tatsızlaştı hormonlu domatesler devriyle beraber. Hormonlu kadınlar, hormonlu öpücükler, hormonlu telaşlar, hormonlu büyük aşklar, en hızlı arabalar, en hızlı internet bağlantıları, en şık insanlar, en trendy hötöröfler, en hazırcevap müsveddeler, en önemli genel müdürler, en hayatı ıskalamayan bohem çiftler, en apolilitik spiritüel kumkumalar, en aptal sarışınlar, en sorunlu muhalifler..ve güle güle düşük çözünürlüklü televizyon! Her şeyden ve herkesten kusmak üzereyim. Kendim dahil.

Aysegul Mavi :
Acaba şöyle sıkı bir ağlasam yıkayabilir miyim üstümüzdeki tozu?

Sezi Kalkavan :
Geçmez mavicim. Geçmiyor.

Sezi Kalkavan :
Yeni dinler yaratıp "an"a tapıyoruz. düzeltiyorum kendimize tapıyoruz. ''iyi hisset, keşfet , olumlu düşün'' Ve bu kadar felsefeye, secret'a, çekim yasasına rağmen iç dünyamız hiç zenginleşmedi. Çünkü insan keşfetmeye insanlardan başlamalı. Kendini ruhunu tanımanın , açmanın bir yolu da "yeni" gözlerle seyreylemek "insanı". Bu kozmik açılımların kozmik yanı, evreni dize getir yanı, olumluculuk yanı tavan yapmış durumda ancak içinde sevgi yok, paylaşım yok, fedakarlık yok, dünyanın haline şöyle ele elele kolkola hıçkıra hıçkıra ağlamak yok. Sahte gülüşler... böyle haplanmış gibi bir hayat... ve histerik dilekler ''bana bana bana'' Ben buna olumlu düşünce gücü değil de bencillik diyorum valla:)

Sezi Kalkavan :
Dikkat edersen olay hep bizzat hep almak üstüne. "Evren bana koca bulsun, isimden kovuldum demek evren daha iyisini yollayacak, aman olumlu düşüneyim güzel şeyler olsun, an'ı yaşayayım, benim yolum benim doğrum" bıdı bıdı. Koca evrenin işi gücü yok senin saçma seçimlerle mahvettiğin aşk hayatını düzenleyecek. Kimseden duymadım daha dünya güzel yer olsun çocuklar daha az ağlasın ben halimden memnunum diyen. Doğum günü dileği 9 dilek dileyen gördüm ben. Gözümle.

Sezi Kalkavan :
Bunca şeyi niye yazdım. Yoğurdun tadı insanlardan dolayı bozuldu çünkü.

Aysegul Mavi :
Kozmosu da yalama ettik kişisel isteklerimizle çok haklısın. Bir de bir tatlısu duyarlılığı, aman kirpiler ölmesin, akçaağaçlar azalmasın, kıçımızdaki kot daha guzel olacak diye insanlar ölüyor, parababalarının zevki için 7-8 yasında çocuklar pazarlanıyor. Varsa yoksa puppyli partili gökkuşağı hayat!

1 yorum:

absalom dedi ki...

:))

habille kabilin de oturup böeyle...
dünya eskiden daha iyi bi yerdi diye konuştuğu rivayet edilir.
ilişkilerinin sonucu malum :)

ayşegüle tavsiyem;
hala iskenderin söylediği yerler var...valla bak...şikayet etmek yerine aramak lazım.

mariusa tavsiyem;
herkes yannızlığını örgütlemezzzzzz.
kimi yannız ölür kimi kalabalıklar içinde...seçim bize kalmış...kalabalıklar içinde yannızım diye şahane bi cümle bile icat ettik biz hahaha...ne demekse.

seziye tavsiye;
dalışa devam...
geçicek geçicek.