15 Mar 2010

Murathan Mungan

'' Birgün hayatımı yazacağım. Herkes kağıt üstüne yazılanları benim hayatım sanacak, ben de hayatımı saklamış olacağım böylelikle. Saklanmanın en iyi yolu fazla görünmektir, biliyor musun? Herkes seni gördüğünü sanır, sen de rahat edersin. Kasada oturan kız gibi! Herkes kasadaki kızı görür, ama kimse tanımaz''

''Günün birinde üzerime yazdıklarımdan bir perde çekeceğim''

6 yorum:

üryan dedi ki...

"Saklanmanın en iyi yolu fazla görünmektir"

bırakalım zahirle oyalanıp dursunlar ...

sansınlar..

Sezi dedi ki...

bu gördüğün yüzüm... maskem altında:)

Sezi dedi ki...

ya da hangisi maske hangisi yüz?

üryan dedi ki...

hala yüzün ve maskeni ayırtedebiliyorsan ne güzel..

bir yüzüm var mı?
yoksa? yüzüm sandığım da mı maske :)

Sezi dedi ki...

galiba yüzler maskeler maskeler de yüze dönüştü. unuttuk kimiz kim gibiyiz kim değiliz. sevmeyi bile ''gibi yaparak'' yaşıyoruz 3 günde. biz değil maskemiz seviveriyor bir heves.

meltem dedi ki...

öyle anlarda

misal eve kafanızda idealize edilmiş koca- sevgili- hayat arkadaşı tanımlarıyla, kendinize biçtiğiniz yeni kariyer yollarıyla geldiğinizde geçmişten bi kare geliyor gözünüzün önüne. bi bakış- kendiniz- kendi salak ama farklı bi şekilde mutlu olmuş o küçük kız haliniz.


o anlar çekiyor kendinizi kendinize. kendine gel diyor. saçmalama hayat bu değil.


hayat sanat, dans demek belki. ama bu değil. o zaman anlyosunuz kaç kat deriniz oldugunu. peeling e gerek yok . yasanan her an, gerçekse eger, soyuyor teninizi. katman katman çıkıyosunuz kendinizden. her seferinde bebek gibi bi ten. seyreyliyorsunuz alemi. susmaya söz veriyorsunuz.susmak için bu gece uyumayıp köpek gibi çalışmanız gerektiğini de biliyosunuz.


ama sevişmeyen uyumayan kadın diyo ya bi duyan vardı. büyünün ışıltısı kopmasın üstümüzden. ışıltılı tacı olan anaokulu kızı gibi olalım. öğle tatillerinde gazlayalım. son ses.