17 Mar 2010

facebook şıftırtmaları:)

Aysegul Mavi Turan
Sabaha karşı ingiliz hasta'ya bir daha kilitlenmiş kadın tipi...e zaten ilkinde sefil olmustun neden ikinciye musaade ediyorsun?? Ralph Fiennes en aşk dolu anda"ben aidiyet duygusundan nefret ediyorum, gidince beni unutman lazım" der, kalakalırsın. Seneler sonra ıssız adam diye bir film yapılır. Herkes ağlak ağlak olur. Gerçek acıları,gerçek tutkuları,yoksunlukları,özlemleri unutmuş küçük şehir insanlarına dönüşmece. ıyyyk.
Yesterday at 2:21pm · Comment ·Like Unlike

Aysegul Mavi Turan:
bir de hakkaten: Cemal Hünal karakterinin merak ediyorum ne acısı olmustur ıssızlasacak?? "köyden indim sehire adapte olamadım, ya da fazla adapte oldum, anacım da beni cok seviyor napsam" mı?? Spor arabam da cok yakıyor, istanbulda da yemediğim hatun kalmadı, galatada minimal ev yapmısım haninni, restoran isi de bayagı para getiriyor, e bir yatagım kucuk o da zaten ıssızlıgımdan. ilkokul piyesi gibi filmlere, oyunlara, piyes karakteri gibi insanlara fit oluyoruz. suyunun suyunu birşey zannediyoruz. göklere cıkarıyoruz. ıııyyyk!


Sezi Kalkavan:
Kabızlık kılıfı oldu bu ıssız adamlık. Halbuki doğrusu ''ıssız adam'ım'' değil. ''Adam değilim'' olmalıdır:) adam ve kadın ayırmıyorum aslında. Bu şehir insanının fazla bencil, hedo, dötünü yara zanneder hallerine uyuzum.

Ozlem Tetik:
Sezi'nin yorumunu da beğendi

Aysegul Mavi Turan:
Bu dünyada büyük insaniyet dramları var...ve onları yaşayan gerçek insanlar..o sebeple kendi g.tunu yara zanneden şehir insanına (zaman zaman kendime de ) ben de uyuzum!


Turan Argun SezeR:
Daha da kötüsü bu vakitten sonra, şehri terketsen de "kendi g.tünü yara zannetme" modundan kurtulamıyorsun ya da kurtulmak için çok uğraşıyorsun.
Sanırım, insanların tarihi filmlerden kaçınmasında da bu neden var. Aşılarımız, sokak lambalarımız, sıcak evlerimiz var. Bize küçük gelen bu dertlerin büyük olduğu dönemler artık çok uzak geliyor. Sana kesinlikle katılıyorum, aynı durumda kendim olduğum zaman nefret ediyorum.


Sezi Kalkavan:
az çıksak , çıkabilsek kendimizden...

Hiç yorum yok: