3 Ağu 2009

Bir Sezi olarak asla yapılamayacak işler:)

Banka soymak (erdemden vs değil canım, görüntüm fazla sempatik, siyah giymek, gözlük takmak, tabanca vs de kurtarmıyor, Ah şöle cool, asabi, hırt bir duruşla titreteydim memureleri keşkem)

Genel olarak cooL ve karizma duruş (deneme bile)

Abidik gubidik şeylere üzülmemek (kısaca ota boka dertlenmemek, yağmur yağınca: ''şimdi yağmur yağınca evinin damı akanlar ne yapacak'', Eylül gelince ''ah okullar açıldı, çocuguna istediği okul çantasını alamayanlar vardır hadi gidip çocuk bulup sevindirelim hemen'' gibi ki kahır olmalar. bunlar gayet normal de çizgi filmde arkada kalıp arkadaşlarına yetişemeyen kaplumbağa için üzülen başka da salak tanımıyorum)

Deliksiz, aklıselim uyku (yatak başucunda beliriveren cüceler, evde aslında olmayan kediler, Jack Chirac'la öpüşmek vs gibi manasız -hayır bilinçaltı deyil olamaz- rüya,düş aktiviteleri)

Kadınca endam olsun, cazibe olsun, şöyle salına kırıta yürüme modeli ( ııh hiç şansın yok çötönk diye düşersin)

Efendi efendi koca kadın gibi aristokrat bir sofra adabı (menemene şımbırs diye ekmek batırmadan yaşamak mümkün değil sezilerülkesinde)

Genel olarak harita bilgisi (ay efem mköy etilerin şurasındaymış, Konya Ankaranın solundaymış, şu köşedeki pideciden sola dönünce bizim eve varılırmış, bıdı bıdı. hiç mi hiç anlam ifade etmez bana! 45 sene pidecinden sola dönerim, bir gün pideci kapansın evimi billa bulamam. Sürekli kaybolmak, 5 sene her hafta mutlaka geçtiği yolda 'aaaaaaaaa burası da neresi ki, hiç bilmediğim yer '' gibi angut tepkiler vermek de Sezilere özgü andavallıklardan)

Total olarak matematik ( çarpım tablosunu 7lere kadan biliyorum o kadar fena, yani. sezi olayım einstein gibi kır kabarık saçlarımla e=mc2 vs yazayım , milletin dibi düşsün gibi bir durum olamıyor Sezi olunca, pi sayısının niye sabit oldugunu biri çıkıp anlatsın aaaaaaaaaaaaaaa!)

Teknol dediğimiz çok düğmeli, ışıklı, kablolu aletler (bunu da çok denedim, play-pause'dan bir adım ileri gidemedim, o an bi şekil çözüp sonra unutuyorum, her dvd izleme yeni bir macera. Sen tek tuş olabilirsin Sonykardeş ama ben değilim o nolacak?)

Kaş almak (kuaföre para vermiyim diye celallenip elde cımbız cerrah edasıyla ayna karsısına geçmek ve sonuç mutlaka yamuk bir kaş:)

Trapezci olsun, ipte yürümeci olsun denge gerektiren bilimum işler (düz yolda yürüyememekten mütevellit:)

Hayvan Belgeselcisi (kaplanlara evet ama yılan, böcek, solucan, ıııh! doğaya karşıyım, gerek yok doğaya falan)

Bakkal amca (Sabahtan akaşam kadar bonibon yerim, 768 kilo olurum şaşarsın)

Futbol hakemi ( aman ne o öyle koş allah koş ne yapsan yaranamazsın ne desen itiraz! ama yorumcu olurum süper, ciddiyim)

Petek dinçözle sabah programcısı (kanal kapatılır korkumdan ama safiye -faik olayına direkt varim)

Zeynep'le kano sporu (senkron sıfır, bi sürü çığlık, ay plaja rezil oluyoz valla)

Astronot (çenemden bıkıp zuzay boşluğuna beni şıftırtırlar diye tırsmaktayım)

ay daha çok var yaw:)

çizdiğim profilden ürktüm desem:)

Hiç yorum yok: