16 Haz 2009

facebook şıftırtmaları

Sezi Kalkavan Sezi Kalkavan. Gerçek seni özgürleştirmez. Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin ki? Her gerçeği her pahasına bilirsen nasıl temiz kalacak gözlerin gördüklerinden? Seni sevgi özgürleştirecek asıl. Ve ben zannettiğin hırs yumağından bir kaç adım geriye atabilmek.

Ayse Natalie Turgut Ayse Natalie Turgut
I disagree!!! Her ne kadar erken gerçeğe gözünü açabilirsen o kadar iyi diyorum ben :))

Mete Akcan Mete Akcan
Truth will set you free. If and only if you knew the truth and willingly accept it ...

Basak Bilgen Basak Bilgen
Gerçek dipsiz bir kuyudur...Bir bilge demiş ki: "Başlangıçta bir fıçı şıra gibidir öz, tatlı ve bulanık. Berraklaşması için mayalanması gerekir ve zaman. Tadına bakmak yerine hemen içenin kafası bulanır" Bence bize düşen gerçeğin peşinde koşmak değil varoluşun amacı peşinde koşmaktır.

Sezi KalkavanSezi Kalkavan
Bilmek cehennemdir. Tercih ettiğin ve tamamen sana özel bir cehennem elbet. Ayşecimm gerçeğin zıttı sahte değil benim kastettiğim. Elbet sahte şeylerle oyalanmayalım ama ilk ideal bence kendini bilmek ve sevmeyi öğrenmek. Sonra gerçeği de sevmeye başlıyoruz galiba. Belki asıl soru şu. Hangi gerçeği ne kadar sevebilirsin ve acımasızlık dolu bir dünyada kalbin sadece kendi gerçeklerinle dolu ne kadar hayatta kalirsin. Ha bir de tabi Kimin gerçeği? Seninki mi benimki mi? Öyle farklılar ki bazen birbirlerinden. Önce gerçeklerimizi birbirine alıştıralım. Gerçekler kapismasi sevgiyi öldürüyor bazen hızla.

Ayse Natalie TurgutAyse Natalie Turgut
Herkesin gerçeği farklıdır. Hayatındaki gerçekleri olduğu gibi kabul edince hayat kolaylaşıyor. Hayatımın gerçekleri ve sevgi benim için apayrı konular :)

Sezi KalkavanSezi Kalkavan
Ben pek çok gerçeği sevmiyorum. Gerçeğimi sevmediğimde benim için tahammül edilmez hale geliyor. Yavaş yavaş istiyorum gerçeği yani. Bana sorarsan allah muhafaza en gerçeği bulan hemen bu dünyadan çekip gider. Kalamaz daha da fazla. Aynen dediğin gibi farklı düşünüyoruz. Sevgiyi gerçekten süzmek yerine gerçeği sevgiden süzmek bizi mutlu edecek gibime geliyorr


Burçe BulutBurçe Bulut
Aynen katiliyorum sana. Once kendi icimizi temizlemeli, kendimizi oldugumuz gibi sevmeli, olmaya calismalardan kurtulmaliyiz ki enerjimiz artsin, tassin.
Gercek bizim paradigmalarimiz dogrultusunda algilayabildigimiz kadardir. Onyargilarimizin yerine sevgiyi koydumuzuda gercek de kabina gore bicim degistirecektir.

Herve M. Abajoli Herve M. Abajoli
kızlar uğraşmayın olmamış ve olamayacak:)) gerçek diye bir şey yoktur, gerçekler vardır ve Heisenberg in belirsizlik kuralına paralel bir uyum içinde uzay-zaman içerisinde devinipdururlar yani gerçekler bir gerçektirler bir değildirler, sorun onların ne olduğuna karar vermeye çalışan akılda:))) hepinizin başına gelmemiş midir yanlış zannettiğiniz bir kararınızın az süre sonra doğruya döndüğü, yada t tersi:)

Sezi Kalkavan Sezi Kalkavan
ben de onu demek istedim zaten. gerçek müthiş göreceli yaw. ben de gercekle felan helalleşelim oturup reçelli ponçik yiyelim diyorum. hihihihi

1 yorum:

dipp dedi ki...

duydugumuzda canımızı sıkan, bizi acıtan, konuyu değiştirmemizi isteten her sey gercektir. bir gerceğin uzerine binlerce hatta varolan insan sayısı kadar farklı yorum yapılabilir. ama hakikat birdir ve yapılan yorumlardan, düsünüşlerden etkilenmez.
tıpkı her sartta yasayan tek hucreliler gibi.